04
січня
2017
10:04
 

При Мінкультури буде створена спеціальна міжвідомча комісія, яка займатиметься питанням перепоховань видатних українців

 

Міністр культури України Євген Нищук повідомив про доручення Прем’єр-міністра України   щодо створення  спеціальної  міжвідомчої комісії, яка займатиметься питанням перепоховань видатних українців.

«Люди, які зробили винятковий внесок у розвиток, становлення Української держави, нашої історії і культури мають бути гідно вшановані на рідній землі. Саме з цією метою при Мінкультури, за дорученням  Прем’єр-міністра України  буде створена міжвідомча  комісія. Саме створення такої комісії надасть реальні можливості Міністерству культури впливати на процес вшанування пам’яті великих українців, імена яких мають залишатися в історії держави. Очевидно, що до її складу мають увійти представники Міністерства юстиції, адже діяльність цієї комісії має розглядати багато правових чинників, Міністерства закордонних справ, представників Київської міської держадміністрації, якщо ми розглядаємо питання створення у столиці пантеону  відомих українців. Міжвідомча комісія включатиме в себе фахівців Мінкульту спільно з Українським інститутом нацпам’яті, адже він має вичерпну інформацію щодо обліку осіб, які  за тих чи інших причин захороненні закордоном. Створення комісії дозволить формалізувати прийняте політичне рішення, і значно активувати процес створення пантеону видатних особистостей  та героїі  України», - розповів  Євген Нищук.

«Очевидно, що українська  держава має  брати під серйозний контроль і опіку зберігання місць поховань своїх відомих земляків».

Він також наголосив на тому, що рано чи пізно мало бути вирішене питання щодо означення місця для пантеону видатних особистостей і героїв України, яких знає весь світ, і ці функції може взяти на себе  міжвідомча комісія.

Щодо вирішення питання з перепохованням останків відомого українського письменника, Євген Нищук наголосив, що рішення буде прийматися нащадками Олександра Олеся, які знаходяться в Канаді. В залежності від рішення родини і буде здійснюватися  процес можливого перепоховання. Кошти на перепоховання  будуть  виділені Урядом України.

Олександр Олесь – відомий український письменник, поет, драматург, представник символізму. Батько поета та політичного діяча Олега Ольжича. Народився на Сумщині. Визначальним фактом у житті Олександра Олеся стала поїздка на відкриття пам'ятника І. П. Котляревському в Полтаві. В цей час він познайомився з Борисом Грінченком, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою. Творчість Олександра Олеся виразно поділяється на два періоди — в Україні (1907—1918) та в еміграції (1919—1944). Еміграція стала трагедією життя Олеся. Він періодично живе в Будапешті, Відні, Берліні, Празі. Олесь видає за кордоном ряд збірок, основна тема яких — туга за Україною. У 1919–1922 роках разом з Антоном Крушельницьким та іншими земляками збирає кошти на допомогу голодуючим в Україні. Моторошні події голодомору 1921–1923 років поет зобразив у циклі «Голод». У драмі «Земля обітована» (1935 р) Олесь одним із перших в українській літературі розкриває суть сталінської політики.

Автор: Міністерство культури України

 

Читайте також

Останні новини