11
травня
2017
17:27
 

Інфляція в Україні в квітні склала менше 1% - найнижчий показник з початку 2017 року

 

Інфляція в Україні в квітні поточного року у порівнянні з березнем уповільнилася і становила 0,9%, що стало найнижчим показником росту цін на споживчому ринку з початку року.  Як зазначається в повідомленні Державної служби статистики України, в цілому за 4 місяці ріст цін становить 4,9%.

Це є дещо меншим за минулорічний показник чотирьох місяців (5,1%) і знаходиться у позитивному тренді щодо прогнозованого зниження темпів інфляції.  

Ціни на продукти харчування у квітні, очікувано до сезонних трендів, коливались різнонаправлено. Алкоголь та тютюнові вироби подорожчали на 0,7% та 2,4% відповідно.

Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ становило в квітні 0,5%. Це зумовлено передусім збільшенням тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій  (на 5%), водопостачання (3%) та каналізацію (2,6%).

«Підвищення цін на транспорт в цілому (на 1,4%) спричинено подорожчанням проїзду в автодорожному транспорті на 2,7%, а також палива і мастил – на 1,2%, – йдеться у повідомленні Держстату. –  У сфері зв’язку ціни зросли на 2,7%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 42,4% та мобільного зв’язку на 4,1%».

У річному розрахунку – до квітня 2016 року – також відбулося уповільнення інфляції з 15,1 % до 12,2 %.  «Позитивно вплинула на цінову ситуацію на споживчому ринку відсутність значного підвищення державних регульованих цін/тарифів.

Стримуючими інфляцію факторами стало укріплення обмінного курсу гривні упродовж останнього часу. Середньомісячний офіційний курс гривні до долара США за лютий-квітень ревальвував на 1,1 %. Ще один фактор – антиінфляційна монетарна політика (зниження монетарної бази з початку року на 3,5% та готівки в обігу на 4,8 %). Свій вплив мало й виконання зведеного бюджету за І квартал з профіцитом 4 млрд гривень.

Втім, факторами, що сприяли росту цін, за даними Мінекономрозвитку, стали ріст оптово-відпускних та, відповідно, роздрібних цін на овочі врожаю 2016 року через сезонне зниження їх запасів, ріст середніх цін реалізації сільськогосподарських тварин (у живій масі) – на 20,7 %, подорожчання паливно-мастильних матеріалів через проведення весняно-польових робіт, ріст собівартості агровиробництва виробництва і, відповідно, активізація цінової динаміки у харчовій промисловості та, частково, від’ємне сальдо продажу/купівлі готівкової валюти банками, що додатково збільшувало готівкову масу на споживчому ринку. Окремо слід відзначити ріст цін на продовольство на світовому ринку - індекс цін Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) у квітні підвищився на 10%.

Автор: Міністерство економічного розвитку і торгівлі

 

Читайте також

Останні новини