27
жовтня
2017
20:33
 

Львівщина збільшує потужності "чистої" енергетики: в регіоні відкрито вітрову та сонячну електростанцію

 

26 жовтня на Львівщині урочисто відкрито третю чергу вітрової електростанції «Старий Самбір-2» та першу чергу сонячної електростанції у селі Терновиця Яворівсього району. Загальна потужність вітроелектростанції становить 20,7 МВт, а сонячної –  5,9 МВт.

Запуск нових потужностей «чистої» енергетики відбувся у рамках XVII Міжнародного економічного форуму за участю Першого віце-прем'єр-міністра – Міністра економічного розвитку та торгівлі України Степана Кубіва, голови Львівської ОДА Олега Синютки, а також керівників компаній, які впровадили проекти. На реалізацію проектів залучено кошти ЄБРР.

«Чергове будівництво електростанцій, що вироблятимуть енергії з альтернативних джерел, доводить зацікавленість бізнесу у цій сфері. Зі свого боку держава всіляко сприяє роботі інвесторів на цьому ринку. За останні кілька років прийнято ключові законодавчі зміни у відновлюваній енергетиці. Так, вдалося удосконалити «зелений» тариф та прив’язати його до курсу євро,  ліквідувати «місцеву складову», запровадити довгострокові договори на «чисту» електроенергію тощо», - повідомив директор департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко, вітаючи усіх з відкриттям станції.

Про переваги впровадження «зелених» проектів та існуюче законодавче поле для цього також розповів Юрій Шафаренко, виконуючи роль модератора на одній із секцій форуму.

«Важливо відзначити, що Львівщина завжди вирізнялася активністю у відновлюваній енергетиці. Вже сьогодні у Львівській області введено в експлуатацію 10 об'єктів, які генерують електричну енергію з відновлюваних джерел,  загальною потужністю майже 60 МВт», - підкреслив Ю. Шафаренко.

Крім успішних кейсів промислових об'єктів «чистої» енергії, Львівщина входить у трійку областей, де домогосподарства активно встановлюють сонячні електростанції.

Автор: Урядовий портал

 

Читайте також

Останні новини