27
жовтня
2017
13:50
 

ЄС надасть майже 89,5 млн євро Уряду України для реалізації реформ

 

27 жовтня Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів та голова Групи підтримки України Європейської комісії Пітер Вагнер підписали дві угоди щодо співробітництва Уряду України та ЄС.

Угода про фінансування Програми технічного співробітництва 2017 року передбачає надання Європейським Союзом допомоги Уряду для підвищення спроможності органів державної влади щодо виконання Угоди про асоціацію та Поглибленої всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС. Згідно умов, прописаних в Угоді, передбачено фінансування ряду процедур адаптації законодавства України до права ЄС, а також ефективної розробки та імплементації реформ.

Згідно Програми, технічна допомога буде зосереджена в пріоритетних сферах, таких як державне управління, сільське господарство, земельна реформа, підтримка приватного сектору економіки, охорона здоров’я, культура, транспорт. Фінансування проектів здійснюватиметься як через пряме надання грантових коштів, так і через непряме їхнє адміністрування Британською Радою, ЄБРР, Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Бюджет програми складає майже 38,1 млн євро (із яких внесок ЄС – 37 млн євро, внесок Британської ради – майже 63 тис євро, компенсація внеску за участь у програмі COSME – 1 млн євро).

В рамках другого підписаного сторонами документу - Угоди про фінансування  програми “Підтримка реформ з розвитку верховенства права в Україні (ПРАВО)”, Європейська комісія профінансує ряд заходів з реформування правової системи в Україні.

До них належить:

  • підтримка судової реформи, зокрема, системи правосуддя, виконання судових рішень, поліпшення доступу до системи правосуддя, державних реєстрів, запровадження санкцій;
  • підтримку реформи правоохоронної системи з акцентом на підтримку Національної поліції України.

Бюджет програми складає 52,5 млн євро.

Автор: Міністерство економічного розвитку і торгівлі

 

Читайте також

Останні новини