09
лютого
2017
17:52
 

Україна та Баварія домовилися про заснування спільних проектів щодо боротьби з корупцією, медицини і економічного розвитку

 

9 лютого, у Києві завершилось десяте засідання постійної українсько-баварської робочої комісії. Комісію очолили перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов та Державний Міністр у справах Європи та регіональних відносин Баварської державної канцелярії Беата Мерк.

Вільна держава Баварія - земля Федеративної Республіки Німеччина. У 2016 торговельно-економічні відносини України з Баварією інтенсифікувалися: на відміну від попередніх трьох років, взаємний товарообіг зріс. За 9 місяців 2016 р. він збільшився на 27,1%. Крім цього, південнонімецькі підприємства все більше взаємодіють з українським ринком. Баварія експортує до України традиційну для неї високотехнологічну продукцію, зокрема продукцію машинобудування, електротехніки, автомобільної та хімічної промисловостей. У структурі експорту товарів з України домінує продукція машинобудівної та електротехнічної галузей, легкої та харчової промисловості, сільського господарства.

«Баварія є локомотивом не лише німецької економіки, а й взірцем державного адміністрування, науково-технічних інновацій, захисту навколишнього середовища та забезпечення громадської безпеки. Багато баварських підприємств у різних сферах господарства, від машинобудування до сільського господарства, успішно працюють в Україні. Від співпраці у сферах юстиції, внутрішніх справ і міжрегіонального партнерства однаково виграють обидві сторони», - зазначив Максим Нефьодов. Він також висловив вдячність баварським партнерам за готовність не лише ділитися своїм передовим досвідом, а й підтримувати Україну технічно і фінансово в реалізації наших спільних проектів.

Експерти напрацювали проект нової Робочої програми постійної українсько-баварської робочої комісії на 2017/2018 рок, яка стане основою для подальшого розвитку партнерства. У рамках програми Україна та Баварія домовилися про заснування низки спільних проектів та ініціатив у сферах економіки, самоврядування, юстиції, сільського господарства, харчової промисловості, охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища та енергоефективності.

Баварія готова поділитися технологіями переробки і утилізації відходів, новаціями у лісозаготівлі, деревообробці та використанні відходів деревини для подальшого опалення, а також досвідом у організації ефективних заходах щодо запобігання поширенню інфекцій. Крім цього, Баварія та Україна домовилися організувати спільні навчальні проекти для поліції і провести у Львові “День баварської економіки”. Учасники засідання комісії висловили своє прагнення оптимізувати реалізацію проектів закріплених у спільній робочій програмі. 

Автор: Міністерство економічного розвитку і торгівлі

 

Читайте також

Останні новини