03
квітня
2017
12:44
 

Прокуратурою Київської області викрито розтрату майже 30 млн грн бюджетних коштів службовими особами ДП «МА «Бориспіль»

 

Прокуратурою Київської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом привласнення та розтрати державних коштів посадовими особами державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» та рядом товариств за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах).

Установлено, що в кінці грудня 2015 року ДП «МА «Бориспіль» проведено тендерні процедури та укладено договір з одним із товариств на закупівлю робіт з будівництва насосно-фільтраційної станції ЦЗС на суму майже 100 млн грн.

У той же день ДП «МА «Бориспіль», на виконання даного договору, здійснило авансовий платіж у сумі майже 30 млн грн на користь товариства. Вказане товариство перерахувало авансовий платіж іншому суб’єкту господарювання під виглядом закупівлі обладнання до модульної насосно-фільтраційної станції ЦЗС, яке має ознаки фіктивності.

Під час досудового розслідування встановлено, що директор вказаного товариства - студентка одного із навчальних закладів м. Києва, яка одночасно є керівником ще 36 суб’єктів господарювання. Втім, дівчині про це взагалі нічого не відомо, тобто невстановленими особами були використані документи студентки та без її відому оформлено на неї ряд підприємств.

За понад рік з моменту укладання договору фактично жодних робіт не виконано. 

28 березня, на підставі ухвал суду Бориспільською місцевою прокуратурою спільно з СБУ та Нацполіцією проведено 16 одночасних обшуків на території Київської, Черкаської, Дніпропетровської, Львівської областей та м. Києва. У слідчій дії взяли участь понад 100 співробітників правоохоронних органів.

У ході обшуків виявлено та вилучено документи щодо будівництва насосно-фільтраційної станції ЦЗС на території ДП «МА «Бориспіль», печатки ряду товариств, задіяних у злочинній схемі, а також інші речі та документи, які мають важливе значення для кримінального провадження.

Крім того, цього ж дня звернуто до виконання 35 ухвал суду про арешт грошових коштів на понад 80 банківських рахунках 24 товариств, які можуть бути задіяні у злочинній схемі, у 22 банках, а також 22 ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів щодо відомостей про рух коштів на вказаних банківських рахунках.

Прокуратура Київської області принципово реагує на порушення законодавства в економічній сфері, вживається увесь комплекс необхідний слідчих та розшукових дій з метою якісного досудового розслідування та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності. 

Автор: Прокуратура Київської області

 

Читайте також

Останні новини