03
березня
2017
12:52
 

В Авдіївці жителі можуть дивитися кілька десятків українських телеканалів у гарній цифровій якості

 

Моніторингова місія Міністерства інформаційної політики України провела аналіз стану телерадіомовлення в Авдіївці Донецької області.

Радник Міністра з питань відновлення мовлення в зоні АТО, народний депутат України Олександр Бригинець, під головуванням якого здійснюється моніторингова місія, заявив: "Тільки ледачий не говорив про те, що в Авдіївці немає українського телебачення. Цю інформацію недобросовісні 'волонтери' використовують для своїх інформаційних атак".

За словами Бригинця, Авдіївка справді безпосередньо межує з Донецьком, тож окупаційні телеканали без проблем заповнюють ефір міста. "Справді, цифровий пакет Т2 'ловить' лише ворожі канали. Більше того, iptv-тюнер теж видає лише російські й окупантські канали", - додає радник.

Проте, відповідно до моніторингу МІП, деякі ефірні українські телеканали в місті все ж є: "1+1", "UA Перший", "5 канал" тощо. "Українських телеканалів було більше, - розповідає полковник Вячеслав Петровский, - але у зв'язку з фазою загострення бойових дій деякі передавачі довелося демонтувати".

Але ключове, на переконання Бригинця, навіть не це. Моніторинг показав, що понад 2/3 міста кабелізоване, тому жителі можуть дивитися кілька десятків українських телеканалів у гарній цифровій якості. У старій Авдіївці, яка має одноповерхову забудову, єдиним доступом до вітчизняного телебачення залишається супутникова антена, яких тут немало.

"Після побудови нової телевежі в Покровську, яку анонсував Міністр інформаційної політики України Юрій Стець, ефірний сигнал багатьох наших телеканалів досягне Авдіївки, та, як показує наш моніторинг, це позитовно вплине на інформування та новинне забезпечення лише кожного четвертого місцевого жителя, бо 3/4 населення вже має стабільний доступ до українського мовлення завдяки кабельному та супутниковому телебаченню", - резюмував Бригинець.

Нагадаємо, що під час офіційного відкриття телевежі на горі Карачун за участі Президента України Петра Порошенка, 5 грудня 2016 року, Міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що "завданням на наступний рік є побудова ще трьох телевеж у Луганській та Донецькій областях, за умови виділення під це коштів із Держбюджету".

Автор: Міністерство інформаційної політики

 

Читайте також

Останні новини