09
серпня
2017
18:02
 

Майбутні хмельницькі детективи отримали сучасне обладнання від консультативної місії ЄС

 

У рамках експерименту по створенню служби поліцейських детективів на базі Хмельницького міського відділу поліції Консультативна місія Європейського союзу (КМЄС) передала поліцейським найсучасніше обладнання вартістю понад один мільйон гривень.

Серед подарованої техніки — криміналістичні валізи, професійні фотоапарати, набори для відбору слідів, комп’ютери, принтери, монітори та офісні програми.

Спільний пілотний проект Національної поліції України та Консультативної місії щодо об’єднання функцій слідчих та оперативників і створення на їх базі служби поліцейських детективів розпочався у лютому 2017 року на території лише восьми регіонів України, один з яких – Хмельниччина.

Мета такого експерименту — спростити роботу поліцейських та підвищити ефективність розкриття злочинів, створивши своєрідних «універсальних» солдатів, які зможуть і оперативні заходи проводити, і слідчі дії виконувати. Такий підхід успішно випробуваний в країнах ЄС, зокрема, в Чеській Республіці, Литві, Польщі та Румунії.

До складу делегації, яка передавала обладнання, увійшли провідний радник КМЄС з питань кримінальних розслідувань Збінек Ванічек та спеціалісти КМЄС з питань кримінальних розслідувань Павло Сергаєв і Олександр Подпругін.

Збінек Ванічек багато років пропрацював у поліції Чехії і сам був учасником реформи, пов‘язаної зі створенням служби детективів на Батьківщині. Він зазначив, що на сьогоднішній день хмельницький експеримент з об‘єднання слідчих та оперативників в один функціональний підрозділ проходить найуспішніше в Україні.

В свою чергу, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Микола Кащук поділився з іноземним колегою напрацюваннями в сфері організації робочого процесу та системи оцінки ефективності роботи детективів.

У Хмельницькому експеримент стартував у квітні поточного року. За цей час його учасники уже встигли пройти спеціальні навчання.

Автор: МВС України

 

Читайте також

Останні новини