28
березня
2017
13:31
 

ДП «МТП «Южний» збільшив перевалку вантажів в першому кварталі 2017 року до 3 мільйонів тонн і розпочинає новий перспективний проект

 

Державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний» за підсумками роботи в січні-березні 2017 року виконало перевалку 2 млн. 943 тисяч тонн вантажів, що на 990 тисяч тонн (+ 51%) більше, ніж в 4 кварталі 2016 р.

З початку року підприємство опрацювало 41 судно, що на 22% більше ніж трьома місяцями раніше. Також ДП «МТП «Южний» значно збільшив дохід від буксирної діяльності, забезпечивши зростання на 30 % в порівнянні з попереднім кварталом.

Із загального обсягу оброблених вантажів експортні склали 75% (2,2 млн. т.), імпортні – 19% (570 тис. т.). У першому кварталі в загальному обсязі вантажообігу навалювальні вантажі склали – 98,4%. Найбільше перероблено ЗРС - 2,13 млн. т. (72%) і вугілля – 625 тис. т. (21%). Інші та генеральні вантажі склали 6% від загального обсягу робіт.

Найбільше завантаження підприємства (93%) забезпечили вантажі Групи СКМ – експортна ЗРС і імпортне коксівне вугілля, що поставляється з вугільних шахт компанії «Метінвест», розташованих в США.

"З 2017 року підприємство впевнено збільшує вантажообіг. Головне завдання для порту сьогодні – підвищення конкурентоспроможності і подальше збільшення обсягів перевалки. Для цього в 2017 році ми плануємо запустити проект розвитку терміналу з перевалки імпортного вугілля для енергетики і коксування, і  для збільшення обсягів перевалки ЗРС», – зазначив в. о. директора ДП «МТП «Южний» Віталій Жуковський.

В рамках проекту планується будівництво комплексу вагоноперекидачів з розморожувальними пристроями для роботи взимку, нові стрічкові конвеєри, стакери і судонавантажувальні машини. Відповідно до найкращих світових практик підприємство має намір залучати інвесторів: операторів, що володіють світовим досвідом управління портовими потужностями і вантажовласників, що забезпечують завантаження терміналу. Передбачається, що в цьому році буде інвестовано понад 770 млн. грн.

«Розвиток підприємства направлено на підтримку політики Мінінфраструктури по залученню топових портових операторів для роботи в українських портах. Тому мої дії, як керівника держпідприємства, сконцентровані на залученні світового оператора до реалізації спільного проекту для модернізації технології та збільшення обсягів перевалки. Сподіваємося, що це станеться вже найближчим часом і проект терміналу буде їм дуже цікавий», – додав Віталій Жуковський.

Керівник ДП «МТП «Южний» впевнений, що такий підхід забезпечить стабільну роботу підприємства, виплату заробітної плати і всіх зобов'язань, а також розвиток в перспективному напрямку.

Довідково:

Державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний» – незамерзаючий   глибоководний порт, один з найбільших на Чорному морі. Спеціалізується на переробці навалювальних, генеральних і тарно-штучних вантажів, які перевозяться морським, залізничним і автомобільним транспортом. Шість причалів ДП ​​«МТП «Южний» здатні приймати судна вантажопідйомністю до 200 тис. т. і більше. Річна розрахункова потужність порту складає 16 млн. т.

Автор: Міністерство інфраструктури

 

Читайте також

Останні новини