23
грудня
2016
09:29
 

У Тернополі розробили нову систему прийому даних від супутників

 

Науковці з Тернополя розробили систему керування 5-метровою антенною станцією для прийому інформації від низькоорбітальних супутників дистанційного зондування Землі.

Про це розповів керівник проекту, завідувач кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем Тернопільського національного технічного університету Михайло Паламар.

«Проект виконано за замовленням «Укроборонпрому» для заміни застарілого обладнання, створеного ще за період СРСР. У Центрі прийому спеціальної інформації та контролю навігаційного поля, що є підрозділом Державного космічного агентства, система керування з липня цього року проходить дослідну експлуатацію для перевірки її функціональних параметрів», – сказав Паламар.

Проект реалізовано у межах загальнодержавної цільової програми космічної діяльності України до 2022 року, що передбачає створення наземних станцій для приймання інформації від супутників дистанційного зондування Землі «Січ-2-1» та «Січ-2М». Їхній запуск заплановано на 2017 рік. Також ці станції прийматимуть інформацію від європейських супутників.

 

Читайте також

Останні новини