07
листопада
2017
14:26
 

Реформа в дії: в Україні триває підготовка вогнеборців-добровольців та створюються нові місцеві пожежні команди

 

Важливе місце у реформуванні займають питання, пов’язані з цивільним захистом населення і територій, а також з ліквідацією пожеж та стихійних лих у найвіддаленіших населених пунктах. Тож, в Україні активно створюються місцеві пожежні команди та відкриваються нові Центри безпеки у громадах.

Зокрема на Львівщині, 3 листопада в селі Вовків Перемишлянського району відбулося урочисте відкриття місцевої пожежної команди. Відтепер на чергуванні постійно перебувають 5 чоловік особового складу, які дбатимуть про безпеку своїх односельчан.

Водночас на Рівненщині функціонує сучасний навчальний пункт для майбутніх вогнеборців та волонтерів-добровольців. На його базі можна отримати інформацію про порядок дій у разі виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, пройти навчання керівникам підприємств та районів, головам селищних рад, а також усім бажаючим з питань пожежної безпеки. В розпорядженні слухачів навчального закладу нові просторі аудиторії, зручні спальні, сучасні побутові приміщення та їдальня. Крім того, в навчальному пункті працює спеціалізована спортивна кімната для створення фізичного навантаження та підготовки спеціалістів з пожежно-рятувальної справи.

Тривають також будівельні роботи на території Щасливцевської сільської ради, що на Херсонщині, де буде нести службу майбутня місцева пожежна команда. Такий позитивний результат став можливим завдяки плідній співпраці з питань протипожежного захисту між районною службою ДСНС та керівництвом сільради.

Загалом, на сьогодні майже у всіх регіонах формується волонтерський рух у сфері цивільного захисту та триває підготовка добровільних-пожежних, які поповнюють лави новостворених місцевих пожежних команд для того, щоб забезпечити достатній рівень безпеки населення у найвіддаленіших куточках України. Нагадаємо також, що сама Стратегія реформування Держслужби України з надзвичайних ситуацій розрахована на три роки, і окрім створення нових та реформування існуючих пожежно-рятувальних підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони в об'єднаних територіальних громадах, передбачає також і технічне переоснащення ДСНС сучасною технікою, аби в цілому покращити умови несення служби українських рятувальників та загалом підвищити ефективність функціонування сил цивільного захисту в країні.

Автор: ДСНС

 

Читайте також

Останні новини