03
листопада
2016
10:19
 

Азербайджанську нафту перероблятимуть на Кременчуцькому НПЗ

 

Відповідний Протокол про наміри підписано 2 листопада цього року між ПАТ «Укртранснафта» та ПАТ «Укртатнафта». Співробітництво з транспортування нафтової сировини на Кременчуцький НПЗ, що матиме довгостроковий характер, стало можливим завдяки двостороннім домовленостям на міждержавному рівні між урядами України та Азербайджанської Республіки щодо завантаження українських нафтопереробних заводів.

Згідно із підписаним Протоколом, Кременчуцький НПЗ отримає протягом найближчих трьох років понад 4 млн тонн азербайджанської нафти, а держава матиме реальну диверсифікацію поставок нафти, додатковий дохід від Укртранснафти та зниження залежності від імпортних нафтопродуктів. На рік планується постачати не менше 1,3 млн тонн починаючи з 1 січня 2017 року.

Надходження азербайджанської нафти суттєво зменшить залежність нафтопереробного комплексу України від поставок із Російської Федерації, що сприятиме забезпеченню сировинними ресурсами та зміцненню енергетичної безпеки. Така кількість нафти не тільки забезпечить нафтою Кременчуцький НПЗ, а й сприятиме підвищенню потужностей приватних нафтопереробних підприємств, що істотно вплине на зменшення залежності від імпортного пального.

Домовленість із Азербайджаном стала можливою завдяки наполегливим зусиллям керівництва країни. Уряд України, Міненерговугілля здійснювали системну роботу щодо залучення нових постачальників нафти для відновлення роботи нафтопроводів Одеса-Броди і Одеса-Кременчук. Також у ході візиту Президента України до Азербайджану на міждержавному рівні були досягнуті домовленості щодо відновлення поставок азербайджанської нафти на вітчизняні нафтопереробні заводи. У рамках практичного відпрацювання домовленостей вирішено завантажити потужності Кременчуцького НПЗ.

Слід зазначити, що Кременчуцький завод був недозавантажений, а імпортовану нафту, з Одеси доставляв залізничним транспортом. Водночас ділянка нафтопроводу Одеса-Кременчук не працює близько 5 років, що також негативно позначалося на діяльності Укртранснафти і не давало можливості отримання додаткового прибутку.

Постачання азербайджанської нафти та завантаження потужностей Кременчуцького НПЗ сприятиме надходженням до державного бюджету, появі нових робочих місць в регіонах, позитивно вплине на їх соціальний розвиток.

Нагадаємо, на початку роботи на посаді Міністра одним із головних завдань Ігор Насалик визначив розвиток підприємств нафтопереробного комплексу та збільшення виробництва українського пального. Він неодноразово наголошував, що раніше в Україні працювали всі шість нафтопереробних заводів і Україна тільки 10% закуповувала світлих нафтопродуктів із-за кордону, а на сьогодні – працює тільки один нафтопереробний завод.

Автор: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

 

Читайте також

Останні новини