24
листопада
2017
19:18
 

Українська компанія вперше перемогла у міжнародному тендері публічних закупівель

 

ДП ДГЗП “СпецТехноЕкспорт”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, стала першою українською компанією, що після приєднання України до Угоди СОТ про міжнародні публічні закупівлі (Government Procurement Agreement - GPA) отримала контракт від державної європейської компанії на постачання комплектуючих до танків T-72 протягом 2017-2019 років. Умови та вартість контракту не розголошуються.

Під час усього тендерного процесу «СпецТехноЕкспорт» постійно координувався з експертами з міжнародних закупівель Офісу з просування експорту.

Підтримка та допомога, що надав проект GPAinUA Офісу з просування експорту полягала у консультаціях з пошуку тендера, опрацюванні тендерної документації та кваліфікаційної частини за тендером; визначенні переліку підтверджувальних документів та порівнянні їх з українськими аналогами, пошуку та комунікації з партнером в країні проведення тендеру, підтримці комунікацій із Замовником.

Коментуючи успіхи української компанії, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив: “Сьогодні Світова організація торгівлі ставить Україну в приклад іншим за впровадженням стандартів відкритості даних та активністю у закупівлях відповідно до GPA. І цьому не можна не радіти. Перемога СпецТехноЕкспорту - це тільки перший крок. Ми будемо далі працювати над тим, щоб ще більше українських компаній могли скористатися всіма можливостями, які їм дає відкритість ринків публічних закупівель інших країн”.

Участь українських експортерів в міжнародних публічних закупівлях - це додаткові можливості на ринках 45 країн світу. Перемога СпецТехноЕкспорту - результат спільної роботи Мінекономрозвитку, Офісу з просування експорту та самої компанії. Тому працюємо разом для зростання українського експорту", - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська.

Мар’яна Каганяк, керівник Офісу з просування експорту: “Участь в міжнародних публічних закупівлях GPA - це новий ефективний канал продажу української продукції за кордон. Доведено успіхом та першим контрактом ДП«СпецТехноЕкспорт», які отримали якісну допомогу та консультації команди GPAinUA Офісу з просування експорту під час пошуку тендеру, підготовки тендерної документації та на усіх етапах участі у тендері. Закликаємо більше українських компаній збільшити свій експорт скориставшись GPA. Це вимагає специфічних знань та кваліфікації, і українські компанії можуть отримати її в Офісі з просування експорту”.

Тендер проводився відповідно до європейської директиви Defence Directive 2009/81/EC. А оскільки українське законодавство у сфері публічних закупівель на сьогодні відповідає міжнародним стандартам та принципам, умови участі у тендері були аналогічними до тих, що вимагаються від учасників публічних тендерів в українській системі Prozorro.

Довідково:

Напрямок GPAinUA Офісу з просування експорту - це група експертів, що надають підтримку українському та закордонному бізнесу в участі у публічних закупівлях країн GPA та в Україні. Команда GPAinUA Офісу з просування експорту проводить освітні заходи з питань участі в тендерах країн GPA, надає підтримку у підготовці тендерних пропозицій, виявляє бар’єри, проблемні питання застосування інструменту GPA та пропонує шляхи їх вирішення.

ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт» - державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство, основною сферою діяльності якого є експортно-імпортні відносини на світовому ринку продукції та послуг військового та подвійного призначення. Підприємство залучає в Україну передові технології та методи організації виробництва, впроваджуючи спільні з іноземними партнерами проекти, сприяє проведенню наукових досліджень у сфері військових технологій.

 

Автор: Міністерство економічного розвитку і торгівлі

 

Читайте також

Останні новини