06
грудня
2017
18:48
 

Завдяки роботі антирейдерських аграрних штабів порушено 17 кримінальних справ проти рейдерів

 

За 3 місяці роботи антирейдерські аграрні штаби, які за ініціативи Уряду та Міністерства юстиції в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» з 15 серпня працювали по всій Україні, отримали 615 звернень. 136 з них стосувалися спроб рейдерських захоплень. За підсумками отриманих звернень проти рейдерів порушено 17 кримінальних справ. Про це сьогодні під час виступу на засіданні Уряду зі звітом про роботу штабів повідомила перший заступник Міністра юстиції Наталія Бернацька.

«Аграрні угіддя і врожай завжди були ласим шматком для рейдерів. Ми вперше за 25 років спрацювали на випередження і запустили в усіх регіонах оперативні антирейдерські штаби. Ми маємо вражаючі результати. Упродовж 3 місяців на гарячу лінію штабів надійшло 615 дзвінків. Членами штабів було розглянуто 491 звернення, з яких 136 стосувалося безпосередніх фактів рейдерства. За цими фактами вже порушено 17 кримінальних справ. Найбільше заявок щодо захоплення сільськогосподарських ділянок до нас надійшло з Тернопільської, Хмельницької й Полтавської областей», - наголосила перший заступник Міністра юстиції.

Вона також зауважила, що важливою складовою роботи штабів в рамках проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!», стала просвітницька робота.

«За допомогою мобільних точок доступу до безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції ми також проводимо консультації у найбільш віддалених населених пунктах. Бувало, що прямо на полях співробітники органів юстиції та адвокати проводили прийоми громадян. Ми здійснили 1858 таких виїздів. Завдяки цьому майже 15 тисяч українців отримали консультації», - поінформувала присутніх Наталія Бернацька.

За наслідками роботи комісій було розроблено низку змін до законодавства, які в подальшому унеможливлять рейдерство у агарній галузі. Вони лягли в основу постанови, яку розглянув і підтримав Уряд. Зокрема, документ повністю ліквідовує можливість реєстрації права власності на неіснуючу земельну ділянку чи земельну ділянку, яка вже перебуває у чиїсь власності або в користуванні.

«Ми встановили взаємообмін на електронному рівні між Держгеокадастром і реєстрами Мін’юсту і, якщо немає  кадастрового номера в земельної ділянки, жодна дія не буде вчинена. Це також  запобіжник проти подвійної реєстрації одної й тої ж земельної ділянки», - додала Наталія Бернацька.

Запроваджено обов’язок для реєстраторів проводити уточнення інформації, яка розміщена в базах даних.

«Ми  встановлюємо обов’язок державного реєстратора у разі виявлення неповної або неточної інформації щодо власників чи користувачів земельних ділянок направляти відповідні повідомлення про виправлення технічних помилок у Державному земельному кадастрі», - повідомила вона.

Також буде удосконалена процедура встановлення особи та перевірки її дієздатності під час проведення реєстраційних дій.

«Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичних та юридичних осіб, обсягу їхніх повноважень щодо вчинення тієї чи іншої дії буде здійснюватися шляхом отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», - зауважила вона.

Окрім того, серед новацій - можливість ідентифікації особи з метою одержання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно через сучасні засоби ідентифікації та розширення послуги Мін’юсту «СМС-МАЯК» на власників та користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

«Ви можете замовити цю послугу. І у разі, коли стосовно вашої власності вчиняється будь-яка дія реєстратором, ви одразу отримуєте СМС з відповідним повідомленням. Ми розширюємо цей сервіс не лише на власників, а й на орендарів та інших осіб, які мають право користування земельними ділянками. Таким чином вони зможуть оперативно відреагувати на будь-які спроби незаконних дій з майном», - заявила Наталія Бернацька.

Презентація

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/vistup-pershogo-zastupnika-ministra-yustitsii-natalii-bernatskoi-na-zasidanni-uryadu

Автор: Міністерство юстиції

 

Читайте також

Останні новини