12
грудня
2017
16:38
 

Піротехніки ДСНС отримали нові автомобілі та обладнання від Уряду Японії

 

12 грудня у Києві, за участю Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, першого заступника Голови ДСНС України Олега Мельчуцького, Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Шиґекі Сумі та представників Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) відбулася церемонія передачі оперативних піротехнічних машин та георадарів-детекторів для ДСНС України.

Автомобілі та обладнання були закуплені в рамках проекту міжнародної технічної допомоги “Посилення діагностичних можливостей лікарень та зміцнення потенціалу з розмінування в Україні” за фінансової підтримки Уряду Японії.

Під час урочистої церемонії Глава МВС Арсен Аваков наголосив, що у воєнний час передача оперативних піротехнічних машин та нового сучасного обладнання є нагальною.

Ми перейшли на наступний етап виконання Програми, що реалізується завдяки співпраці з Урядом Японії. Йдеться про дуже важливу її частину – матеріально-технічну підтримку підрозділів з розмінування. Останні роки у нашій країні дуже неспокійні. І, на жаль, гранати та міни підриваються у мирних містах щодня. Це реалії країни, у якій йде війна”, – зауважив Арсен Аваков.

В свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шиґекі Сумі наголосив, що Уряд Японії буде й надалі сприятиме технічному переоснащенню підрозділів ДСНС.

Водночас, перший заступник Голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Олег Мельчуцький зауважив, що нові піротехнічні автомобілі та обладнання будуть розподілені між територіальними підрозділами ДСНС України у Волинській, Запорізькій, Одеській та Херсонській областях, а також районами, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході України. Це дозволить провести оновлення 9% застарілої техніки та підвищить оперативність виконання завдань.

Лише з початку 2017 року піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено більше 12 тисяч виїздів, під час яких виявлені та знешкоджені більше 77 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежена та розмінована територія загальною площею більше 66 тисяч гектарів. Тож, зважаючи на таку високу інтенсивність залучення підрозділів до виконання завдань за призначенням, матеріально-технічне переоснащення є для нас надзвичайно важливим”, - додав Олег Мельчуцький.


Довідково:

Транспортні засоби, що надаються, призначені для груп з гуманітарного розмінування і використовуватимуться для транспортування особового складу піротехнічного розрахунку до місць та в межах районів виявлення мін, нерозірваних снарядів, та вибухонебезпечних пережитків війни. Загальна вартість 4-х повнопривідних оперативних піротехнічних машин, які обладнані світловими акустичними панелями, портативними радіостанціями, автомобільними лебідками з тяговим зусиллям 4516 кг, а також спецрозміткою "оперативно технічна", становить понад 3 млн. гривень.

Водночас, георадари-детектори з подвійним сенсором мають графічний дисплей і складаються з детектора пошуку металу та проникаючого георадару. Вони призначені для проведення пошуку вибухонебезпечних предметів з мінімальним вмістом металу та таких, які взагалі не містять метал. На сьогодні аналогічне новітнє обладнання в підрозділах ДСНС взагалі відсутнє. Загальна вартість переданих детекторів-радарів становить понад 2,5 млн. гривень.

Автор: ДСНС

 

Читайте також

Останні новини