21
грудня
2017
17:36
 

У Чорнобилі за 250 млн дол. США збудують Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива

 

У Чорнобилі за 250 млн дол. США збудують Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива

 

21 грудня Міністерство фінансів України, ДП «НАЕК «Енергоатом» та Корпорація зарубіжних приватних інвестицій (OPIC) і Central Storage Safety Project Trust підписали угоди про залучення 250 млн. дол. США на зведення Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

У чому суть?

Сторони підписали низку угод, які забезпечують фінансування проекту для розробки та будівництва довгострокового централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) з трьох атомних електростанцій (Рівненської, Хмельницької та Южноукраїнської), на відведеній ділянці Чорнобильської зони відчуження. Зокрема, кошти підуть на постачання контейнерів для зберігання та транспортування відпрацьованого ядерного палива, та іншого обладнання, яке буде надане американською компанією Holtec International.

За сприяння Міністерства фінансів України фінансова установа уряду США OPIC застрахує політичні ризики («BOC Coverage») за кредитом на 250 млн. дол. США, який залучається НАЕК «Енергоатом» на будівництво ЦСВЯП. У свою чергу, держава надає гарантію виконання боргових зобов’язань Енергоатомом щодо наданого 20-річного амортизаційного кредиту у 250 млн. дол. США.

Що це дає?

Проект дає змогу:

  • Заощадити значні кошти завдяки своренню альтернативи послугам Росії щодо зберігання та переробки ядерного палива як країни-монополіста. Загальна економія коштів за розрахунками Інвестиційного державного проекту з будівництва ЦСВЯП складе 14-22 млн. дол. США на рік (на період виготовлення проектної кількості контейнерів); Україна не буде витрачати близько 200 млн дол. США щороку на вивезення відпрацьованого ядерного палива у Російську Федерацію, а безпечно зберігатиме цінні ядерні матеріали у себе до тих часів, коли їхня переробка стане економічно і енергетично максимально ефективною.
  • Підвищити інвестиційну привабливість українського енергетичного сектору та відкриє шлях для залучення OPIC до інших проектів в цьому секторі;
  • Створити нові робочі місця (більше 160), у тому числі для персоналу, що вивільняється з Чорнобильської АЕС;
  • Залучити додаткові коштів на будівництво об’єктів соціального призначення на територіях, визначених Законом України від 09.02.2012 № 4384, за рахунок відрахувань 10% від кошторисної вартості проекту;
  • Забезпечити екологічну реабілітацію та повернення до господарської діяльності частини Чорнобильської зони відчуження.

“Завдяки будівництву Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива ми залучаємо інвестиції розміром у чверть мільярда доларів США в нашу економіку. Успішність проекту стане стимулом для започаткування інших проектів OPIC в Україні та підвищить конкурентоспроможність України як високорозвиненої технологічної держави”, - зазначив Міністр фінансів Олександр Данилюк.

Автор: Міністерство фінансів

 

Читайте також

Останні новини