04
листопада
2016
10:09
 

ID замість паспорту: Аваков розповів, хто отримає нові картки

 

ID замість паспорту: Аваков розповів, хто отримає нові картки

 

Від листопада відділення Державної міграційної служби приймають заяви на оформлення паспорта у вигляді ID-картки не лише від тих, хто отримує паспорт уперше, а й від дорослих осіб.

Про це пише на своїй Facebook-сторінці міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Обміняти паспорт-книжечку на ID зможуть такі категорії дорослих українців:

  • ті, кому виповнюється 25 і 45 років (замість вклеювання нової фотографії у старий паспорт);
  • ті, хто офіційно змінив прізвище (одружується, розлучається, має інші підстави для зміни прізвища);
  • ті, хто втратив паспорт через крадіжку, втрату або псування.

Аваков звертає увагу, що ID отримують громадяни, яким виповнюється 14 років. Це практика більшості розвинених країн – видавати документ, що засвідчує особу, громадянинові при досягненні ним часткової дієздатності.

Дійсні паспорти-книжечки залишаються законним посвідченням особи. Тому немає необхідності терміново звертатися до відділення ДМС. Усі громадяни, у свою чергу, отримають можливість прийти і обміняти документ, пояснив глава МВС.

За його словами, на ID наноситься податковий номер – не лише на електронний чіп, а й графічно. Також на чіп додано інформацію про місце реєстрації і місце проживання, сімейний стан, дітей і електронний цифровий підпис.

Вартість оформлення для дорослих (в тому числі замість втраченого або викраденого) протягом 20 робочих днів становить 87 гривень, протягом 10 днів – 174 гривень. Виняток становлять ті, хто отримує паспорт вперше: для них ця послуга є безплатною.

 

Читайте також

Останні новини