07
листопада
2016
19:13
 

У Києві відбувся Перший український Форум Шовкового шляху

 

Міжнародна торгова палата Шовкового шляху провела Перший український Форум Шовкового шляху 7 листопада у Києві. Із вітальним словом під час відкриття виступили заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська, Голова Благодійного фонду імені Петра Порошенка Марина Порошенко, Віце-прем’єр- міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, Перший Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко, Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків та Президент Міжнародної торгової палати Шовкового шляху Цзяньчжун Лю.

Форум покликаний поглибити дискусію стосовно розвитку Нового Шовкового шляху, у якому Україна може стати важливим транспортно-логістичним вузлом. Крім цього, торгівля з Китайська Народна Республіка (КНР) є стратегічно важливим напрямом для України. За результатами 2015 року, серед наших торговельних партнерів КНР посіла 2-ге за обсягом товарообігу місце у світі та 1-е місце серед країн Азійсько-Тихоокеанського регіону. Відносини між країнами продовжують активно розвиватися: за 6 місяців 2016 року загальний товарообіг зріс на 0,8% у порівнянні з 2015 і склав $ 4,3 млрд. При цьому, на жаль, експорт зменшився на 26,7% ($ 1,4 млрд).

Участь у Першому українському Форумі Шовкового шляху є одним із інструментів виправлення такої ситуації і просування України як експортера і як надійного транспортного партнера. На панельних дискусіях форуму обговорювали виклики на можливості Нового Шовкового шляху, двосторонню українсько-китайську торгово-економічну та інвестиційну діяльність, потенціал України як транспортно-логістичного хабу в рамках Нового Шовкового Шляху та культурний діалог між країнами.

Під час форуму також підписали декілька важливих документів, зокрема:  Договір про співпрацю та розвиток електронної платформи eSilkRoad в Україні, Меморандум про стратегічну співпрацю між Українським домом у Пекіні та Міжнародною торговою палатою Шовкового шляху,  Угоду про співробітництво між центром сучасного Китаю «Тянься Лінк» та Міжнародною торговою палатою Шовкового шляху.

Як зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник Наталія Микольська: “Україна хоче побудувати правильну інституційну структуру для зрозумілої взаємодії, включаючи реалізацію ідеї економічного поясу Великого Шовкового Шляху. Ми готові почати діалог з Фондом шовкового шляху і Банком інфраструктурних інвестицій щодо відбору та затвердження проектів до спільної реалізації”.

Автор: Міністерство економічного розвитку і торгівлі

 

Читайте також

Останні новини