09
листопада
2016
22:44
 

Гройсман: Відкрита приватизація держпідприємств забезпечить доходи бюджету та ліквідує корупцію

 

Публічна, відкрита приватизація державних підприємств та забезпечення ефективного управління на стратегічних державних компаніях забезпечить прибутки до Державного бюджету, розвиток підприємств та ліквідує корупцію. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

Голова Уряду зазначив, що в Україні нараховується більше ніж 3,5 тис. державних компаній, що традиційно є джерелом збитків Державного бюджету і шаленої корупції.

За рідкісними виключеннями, у більшості випадків директори державних компаній живуть на високому рівні при бідних підприємствах, що не отримують прибуток, зазначив Прем’єр-міністр.

У зв'язку з цим, за його словами, в Україні потрібно провести низку необхідних заходів, зокрема публічну, відкриту приватизацію.

"Все те, що не є стратегічно важливим, продати на публічних аукціонах. Нехай приходять ефективні власники, беруть ці підприємства, модернізують, створюють робочі місця. Це найголовніший крок, який ми маємо зробити. Це має бути публічно, відкрито і за публічними цінами для того, щоб бюджет країни наповнювався", - заявив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що приватизація на стратегічних державних підприємств забезпечить надходження до державного бюджету – спочатку від їх продажу, а потім після початку їхньої ефективної роботи від сплати податків. Крім того, це створить нові робочі місця і заробітну плату для громадян.

У той же час стратегічні державні компанії мають працювати за сучасними стандартами світових підприємств під керівництвом якісних, досвідчених, відкритих і публічних управлінців з гарною репутацією та досвідом, які не сприймають корупції.

Також мають бути створені незалежні наглядові ради, які наглядають за цими управлінцями. "Не чиновники, а незалежні фахівці в тій чи іншій галузі, які будуть наглядати за тим, щоб менеджмент ефективно працював, а підприємства приносили прибутки", - зазначив Володимир Гройсман.

"Що ми отримаємо? Ми отримаємо прибутки до Державного бюджету, ми отримаємо розвиток підприємств і ми ліквідуємо будь-які прояви корупції", - наголосив Прем’єр-міністр.

У цьому контексті Володимир Гройсман зазначив, що рішення Уряду з сьогоднішнього порядку денного щодо корпоратизації державних підприємств та розширення публічної роботи Номінаційного комітету на визначення менеджменту забезпечать прозорість і ефективність управління державними компаніями.

Ці рішення були ініційовані Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та напрацьовані спільно зі Стратегічною групою радників з підтримки реформ.

"Розраховую на те, що ми отримаємо гарні результати діяльності державних підприємств", - зазначив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що Уряд зустрічав опір у питаннях щодо підвищення ефективності управління державними підприємствами. "Заважають, не заважають - ми все рівно будемо доходити до мети. Скільки б не було перешкод, ми все рівно вийдемо на правильні, якісні рішення, які будуть змінювати Україну", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман висловив переконання, що кроки, які Уряд робить сьогодні, в короткостроковій та середньостроковій перспективі будуть доводити те, що країна розпочинає нову історію свого розвитку.

"Я точно знаю, що ми доб'ємося успіху, тому що Україна приречена на успіх", - наголосив Володимир Гройсман.

Автор: Кабінет Міністрів України

 

Читайте також

Останні новини