09
листопада
2016
22:47
 

Cтартував другий цикл Національного конкурсу ІТ-проектів EGAPChallenge

 

Міністерство агрополітики, Міністерство освіти і науки, Міністерство інфраструктури, Міністерство екології та природних ресурсів - що між ними спільного? Саме ці сфери визначені пріоритетними для відбору та підтримки ІТ-проектів в рамках другого циклу EGAP Challenge, а керівники цих Міністерств підтримали цю ініціативу та стали партнерами Національного конкурсу.

Стартовий призовий фонд другого циклу становить 2 млн грн. Та призи від партнерів, серед яких Open Data Institute, Innovabridge, Cisco, IBM, Intel, Denovo, ГО «Електронна Україна».

Отже, влада, бізнес та міжнародні організації об’єдналися задля розвитку е-демократії в Україні. Від сьогодні громадські організації або активісти, волонтери або ІТ-спеціалісти зможуть легко прийняти участь у прозорому та ефективному Конкурсі, отримати нові знання та компетенції, вагому фінансову та технічну підтримку, а, головне, необхідну політичну волю/підтримку для реалізації кращих ідей.

Другий цикл конкурсу проходитиме впродовж листопада 2016 – травня 2017 року, а перші креативні вікенди для відбору команд заплановані на грудень 2016 року (за новинами та оголошеннями в рамках конкурсу слідкуйте на http://egap-challenge.in.ua/).

Цей конкурс, безумовно, є унікальним для України як за тематикою, так і за форматом, і вже підтвердив свою високу ефективність та результативність. За підсумками першого циклу ми отримали 16 крутих соціальних стартапів, серед яких, наприклад, вже досить популярний проект OpenDataBot проект який дозволяє Вам в один клік отримати дані з різних реєстрів.

Довідково

Що таке EGAP Challenge

Пошук та підтримка соціально-важливих ІТ-проектів у сфері електронної демократії та відкритих даних із грантовим фінансуванням та значною підтримкою органів влади.

Ключові напрямки пошуку

E-city

Комфортне середовище в масштабі міста, села або цілої країни. Сучасні технології для покращення якості життя, протидії корупції, зв'язку з органами влади, громадський транспорт, енергетичні мережі, охорона здоров’я, послуги та захист бізнесу, суспільне життя.

E-education

Розвиток освітніх програм та науки через застосування технічних інновацій. Сучасні технології спрямовані на підвищення якості та досяжності освіти.

Базові сфери інтеграції: дитячі садки, загальноосвітні, спеціальні та вищі навчальні заклади різного рівня акредитації, наукові інститути, дослідницькі лабораторії (в т.ч. позашкільні), незалежне оцінювання знань.

E-eco

Захист, збереження та відновлення навколишнього середовища за допомогою технічних інновацій.

Базові сфери інтеграції: сортування і переробка сміття та відходів, паливозберігаючі технології, нафтогазова індустрія, природоохоронні організації, розробка та використання біопалива, водне господарство та всі сфери, пов'язані зі споживанням природних ресурсів.

E-agro

Розвиток та ефективність аграрної сфери (у т. ч. ліси, рибне господарство) через впровадження інновацій них рішень, спрямованих на підвищення якості усіх процесів аграрного сектору та його учасників.

Базові сфери інтеграції: сільське та лісове господарство, рибне господарство, організації з надання аграних послуг чи виробництва товарів для аграрного сектору, виробництво та внесення добрива, біотестування а також тендери, законодавство і бази даних, земельні кадастри, інформаційні ресурси щодо аграрного та рибного господарства, агромоніторинг.

Хто може подаватись?

До участі у конкурсі допускаються як нові проекти, так і вже існуючи, які потребують підтримки для масштабування або розвитку нового напряму.

Ми шукаємо проекти, що допоможуть:

  • протидіі коррупції;
  • ефективній коммунікації між громадянами та міською адміністрацією;
  • підтримці, захисту, інформуванні бізнесу;
  • контролю та реформуванню у транспортній системі, економії енергоресурсів, поводженні з відходами, сільському господарстві.

Метою EGAP Challenge є запровадження нових інструментів електронної демократії, що допоможуть громадянам отримувати нові якісні сервіси, ефективно взаємодіяти та безпосередньо впливати на владу, а владі – досягти нового рівня прозорості та ефективності.

EGAP Challenge є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування та Фонду Східна Європа (далі – організатори) в рамках реалізації Програми EGAP (e-Government for accountability and participation), що фінансується Швейцарською конфедерацією.

EGAP Challenge розрахований на 3 роки (2016 – 2018) та буде реалізований на базі чотирьох пілотних областей: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська та Одеська.

 

Читайте також

Останні новини