10
листопада
2016
01:33
 

Країни Південно-Східної Азії – стратегічний напрям українського аграрного експорту

 

Диверсифікація ринків збуту для української аграрної продукції – ключове завдання для Мінагро.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час виступу на міжнародній виставці сільськогосподарської техніки та обладнання «Інтерагро».

«Країни Азії посідають значну позицію в регіональній структурі експорту української аграрної продукції, понад 45% (майже $5 млрд). Дві країни, Китай та Індія, є лідерами з імпорту наших зернових і олійних. Але ми замало уваги звертаємо на можливості експорту товарів із доданою вартістю, тваринницької та органічної продукції до таких країн як Японія, Південна Корея тощо. До Індії ми можемо також експортувати бобові культури», - розповила заступник Міністра з питань євроінтеграції.

За словами Трофімцевої, не слід забувати і про важливу роль країн Азії як потенційних інвесторів у наш аграрних сектор. У Китаї та Японії є великі державні та приватні інвестиційні компанії, зацікавлені у конкретних проектах і створенні спільних підприємств у галузі сільського господарства.

Команда Мінагрополітики спільно з представниками МЕРТ, МЗС і Торгівельної Палати готова надавати підтримку агробізнесу, який хоче виходити на ринки Азії. «Все, що необхідно, – це активна позиція українських бізнесменів та відвертий діалог. Ініціатива бізнесу для нас є ключовою для відкриття будь-якого ринку. Країни Азії не є винятком», – підсумувала Ольга Трофімцева.

 

Читайте також

Останні новини