16
листопада
2016
09:38
 

Ухвалено закон про споживче кредитування

 

Український парламент підтримав законопроект №2455, який корегує сумнівні та маніпулятивні нюанси в системі споживчого кредитування.

«За» проголосували 247 народних депутатів.

Законопроект зобов’язує кредитора чітко повідомляти позичальника про розмір ефективної відсоткової ставки та всі додаткові платежі.

Раніше за законом основна сума боргу («тіло кредиту») виплачувалося у третю чергу, а штрафи – у другу. Це дозволяло кредитору спрямовувати виплати позичальника, насамперед, на погашення штрафів, не зменшуючи суми самого боргу, тож позичальник ставав, по суті, безкінечним джерелом прибутку.

Ухвалений законопроект передбачає, що відсоткова ставка за кредитом встановлюватиметься відповідно до документів держрегулятора, а споживач має отримувати повну інформацію про типи відсоткових ставок, види забезпечення кредиту тощо.

Закон також надає дозвіл на участь у кредитуванні третіх осіб. Крім того, зміна умов у кредитній угоді відтепер стане можливою лише за згодою сторін, тож банк не зможе змінити умови кредиту або ставку в наказовому односторонньому порядку.

Документ встановлює право споживача достроково повернути кредит повністю або частково, зокрема, шляхом збільшення суми щомісячних платежів. 

 

Читайте також

Останні новини