16
листопада
2016
09:41
 

Ситуацію в Криму визнано міжнародним збройним конфліктом між РФ та Україною: Гаага

 

Ситуацію в Криму визнано міжнародним збройним конфліктом між РФ та Україною: Гаага

 

Прокурор Гаазького трибуналу Фата Бенсуда оприлюднила звіт про попереднє розслідування справи «Ситуація в Україні».

«Згідно з відомостями, що надійшли, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному озброєному конфлікту між Україною і Російською Федерацією», – стверджується у звіті.

У тексті документу зазначено, що захоплення Російською Федерацією Кримського півострова почалося не пізніше за 26 лютого, коли «Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України».

При цьому прокурор стверджує, що «право міжнародних озброєних конфліктів має застосовуватися і після 18 березня 2014 р. (після псевдореферендуму. – Ред.) тією ж мірою, якою ситуація на території Криму і Севастополя буде рівнозначна тривалому стану окупації».

У звіті зазначається, що встановлювати факт правомірності первинної інтервенції, яка спричинила окупацію, «немає потреби». «Для цілей Римського статуту озброєний конфлікт може бути міжнародним за своєю суттю, якщо одна або більше держав частково або повністю окупують територію іншої держави не залежно від того, чи супроводжується окупація озброєним опором», – йдеться в документі.

Серед передбачуваних злочинів, які зазначаються в звіті, перелічується й утиск корінного населення. «При застосуванні російського законодавства на території Криму представники кримських татар та інші жителі Криму, що є мусульманами, також за повідомленнями були піддані утиску або залякуванню, включаючи низку таких заходів, як заборону на в'їзд на територію (Криму), обшуки будинків і обмеження свободи слова, зборів і створення асоціацій», – ідеться у звіті.

Зазначається також, що Канцелярія прокурора суду в Гаазі продовжить розслідувати справу «Ситуація в Україні», а також продовжить аналіз передбачуваних злочинів із метою виявлення можливих справ у межах юрисдикції суду.

 

Читайте також

Останні новини