22
листопада
2016
15:16
 

В системі ProZorro.Продажі відбулися перші реальні аукціони

 

В новій електронній системі з продажу активів неплатоспроможних банків ProZorro.Продажі відбулися перші реальні аукціони. Під час торгів система спрацювала відмінно, як технічно, так і з точки зору таймінгу, а також повної відкритості процесу.

Успішне проведення аукціонів доводить, що система повністю технічного готова. “Проект ProZorro.Продажі рухається великими темпами. Команду проекту було сформовано в серпні, і вже за два місяці в системі відбулися тестові, а згодом і реальні аукціони”, - зазначив Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Він нагадав, що ProZorro.Продажі було започатковано в тому числі для розповсюдження успішного досвіду системи ProZorro.Закупівлі на сферу реалізації активів неплатоспроможних банків. “Наш рецепт дуже простий: повна відкритість процедур і документів і справедлива конкуренція. Саме ці принципи дозволили ProZorro.Закупівлі зекономити державі більше 6,5 млрд грн”, - додав Максим Нефьодов.

Зі свого боку Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) зробив чимало для успішного старту проекту. “Принципи побудови системи ProZorro.Продажі виключають можливість змови між майданчиком і покупцем, або недопуск потенційних покупців до аукціону, - повідомила Юлія Берещенко, Директор департаменту консолідованого продажу та управління активами ФГВФО. - Оскільки наше завдання - підвищити ефективність продажу активів, нам важливо, щоб коло покупців було якомога ширшим. Це забезпечить збільшення надходжень від продажу і, як наслідок, прискорить виплати вкладникам банків”.

Олексій Соболев, керівник проектного офісу ProZorro.Продажі, нагадав. що головним завданням перших місяців було створення технічно боєздатної системи. “Проведення перших реальних аукціонів – це найкращій доказ технічної готовності системи, її спроможності виконувати покладені на неї функції. Хочу подякувати всім учасникам проекту, а особливо фонду Western NIS Enterprise Fund, без їхньої підтримки нам вряд чи вдалося б так швидко запустити проект”, - підкреслив Олексій Соболев.

Головним завданням наступного етапу проекту він називає залучення бізнесу до активної участі в аукціонах і розвиток моніторингу. “Хочу звернутися до бізнесу: у нас є багато цікавих лотів. Це і земельні ділянки, і будівлі, і техніка. До речі, є і лоти, які будуть також цікаві простим громадянам. Тому запрошуємо вас всіх приєднуватись. Шукайте цікаві лоти, ставте запитання, беріть участь в аукціонах. Перемагайте: і держава від цього теж буде у виграші”. – зазначив він.

Зі свого боку Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна, розповів про інструменти моніторингу в ProZorro.Продажі. “Сьогодні вже працює моніторинговий портал, на якому можна відслідковувати статистику продажів через електронну систему. Крім того. Вся інформація щодо лотів, дані про учасників, перебіг аукціону і його результати – все це доступне для всіх бажаючих. В цьому ми абсолютно дотримуємось принципів ProZorro”, - розповів Ярослав Юрчишин.

Він закликав активістів і представників ЗМІ активніше залучатися до моніторингу аукціонів з продажу банківських активів. “Це не менш цікаво, ніж у ProZorro.Закупівлі”, - додав він.

Презентація проекту ProZorro.Продажі і перших реальних аукціонів: http://bit.ly/2gfQdEe

Офіційна веб-сторінка проекту.

Автор: Міністерство економічного розвитку і торгівлі

 

Читайте також

Останні новини