24
листопада
2016
15:11
 

МОЗ та Асоціація міст України домовились синхронізувати свої дії в питаннях реформ

 

Міністерство охорони здоров’я та представники Асоціації міст України домовились синхронізувати свої зусилля в реалізації медичної реформи та реформи децентралізації. Про це йшлося під час Форуму місцевого самоврядування, що відбувся в Івано-Франківську. 

Як розповів заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, відсутність діалогу у впровадженні згаданих реформ викликало багато нарікань в громадах. «Для нас дуже важливо синхронізувати нашу реформу з реформою децентралізації, щоб вони підсилювали одна одну. Під час форуму відбулась ефективна розмова з мерами міст та головами об’єднаних територіальних громад. Головне завдання на сьогодні – чітко розмежувати ролі всіх учасників процесу, оскільки мішанина функцій призводить до фінансових та організаційних претензій», - зазначив Павло Ковтонюк. 

У результаті медичної реформи, яка стартує у 2017 році, ролі в системі охорони здоров'я будуть розподілені максимально чітко: держава - страхує, лікар - лікує, громада - господарює. 

Під час обговорення реформи первинної ланки мери міст та голови ОТГ найбільше цікавились: як вирішити проблеми надлишкових площ великих поліклінік, що робити з амбулаторіями, аби забезпечити якісний доступ пацієнтів, як створити гідні умови для лікаря, щоб він захотів працювати в тій чи іншій громаді. 

«Медична інфраструктура – це відповідальність місцевих громад. Ми надаємо пацієнту право обирати лікаря, лікарю - свободу у виборі організаційно-правової форми діяльності і місця роботи, а місцева влада нестиме всю повноту відповідальності за те, аби і лікар, і пацієнт мали гідні умови для роботи і лікування», - підкреслив заступник міністра. 

Міністерство охорони здоров’я запропонувало головам органів місцевого самоврядування 4 пріоритетні напрямки на наступний рік: 

  • автономізація медичних закладів; 
  • забезпечення медичних закладів комп'ютерами; 
  • створення належних інфраструктурних умов роботи лікарів первинної ланки; 
  • забезпечення доїзду пацієнтів до лікаря первинної ланки. 

«Ми пообіцяли, що дамо громадам інструмент для автономізації закладів. Йдеться про розробку типового пакета документів – типові рішення рад, статути закладів тощо. У свою чергу голова профільного парламентського комітету Ольга Богомолець пообіцяла, що депутати ухвалять відповідний закон з чітким кінцевим терміном, а також підтримають зміни у ліцензуванні лікарської практики. Спільно ми зможемо домогтися, аби автономізація відбувалась простіше, і можна було швидше переходити на контрактні відносини з постачальниками медичних послуг», - наголосив Ковтонюк.  

Автор: Міністерство охорони здоров'я

 

Читайте також

Останні новини