25
листопада
2016
15:30
 

ПАТ «Укрзалізниця» реформує систему підготовки кадрів

 

ПАТ «Укрзалізниця» змінить підхід до підготовки фахівців для залізничної галузі. Компанія пропонує створити Центр компетенції підготовки кадрів за участю фахівців ПАТ «Укрзалізниця», Міжнародної організації роботодавців підприємств галузі залізничного транспорту «Федерація залізничників України» та навчальних закладів усіх рівнів акредитації. Новий підхід зможе запобігти виникненню «вакууму» кваліфікованих спеціалістів для галузі та дасть поштовх до підготовки високопрофесійних інженерів.

Центр компетенції підготовки кадрів займатиметься аналізом напрямів та спеціальностей, за якими готують фахівців залізничного спрямування, формуватиме довгострокову потребу фахівців, готуватиме кваліфікаційні характеристики тощо. Така робота ефективна в співпраці департаментів ПАТ «Укрзалізниця» та кафедр вищих навчальних закладів залізничного спрямування I–IV рівнів акредитації. 

У цілому реформування галузі, зміни технологічних процесів та новітні технології потребують якісно нових спеціалістів. Зокрема, планується створити та активно розвивати внутрішні навчальні центри, де праця на виробництві поєднуватиметься з теоретичним курсом. 

У галузі залізничного транспорту відбуваються кардинальні зміни, пов’язані з використанням високотехнологічного обладнання та впровадженням інноваційних технологій обслуговування, тому особливо актуальним стає питання підготовки інженерних кадрів. Галузі необхідні два типи інженерів: проектувальники – ті, хто розробляє і впроваджує нові продукти і технології обслуговування, а також технологи – ті, хто експлуатує техніку.

Укрзалізниця впроваджуватиме дворівневий алгоритм підготовки інженерних кадрів для галузі. На першому рівні здійснюватиметься базова теоретична підготовка у вищих навчальних закладах залізничного спрямування. Після першого рівня підготовки буде проведено відбір і розподіл студентів на різні типи інженерів для подальшої підготовки.

На другому рівні навчання для кожного типу інженерів  буде проводитися навчання за окремими програмами та спеціальними випускними дисциплінами в навчальному центрі, який має відповідну матеріально-технічну базу.

Підготовка до роботи на виробництві, що динамічно змінюється, дасть можливість роботодавцям отримати фахівця (спеціаліста), який зможе проводити інноваційну політику при модернізації галузі. Також підготовка інженерів на цьому рівні буде проводитися «за замовленням», тобто готувати фахівців (спеціалістів) будуть для конкретних завдань виробництва, а роботодавець матиме можливість формулювати вимоги для підготовки до роботи на певній посаді.

Окрім того, ПАТ «Укрзалізниця» пропонує утворити об’єднання навчальних закладів I, II, III і IV рівнів акредитації за територіальним принципом. На чолі цього об’єднання призначити вищі навчальні заклади III і IV рівнів акредитації і підпорядкувати йому навчальні заклади I і II рівнів. Таке об’єднання дозволить зберегти фінансування навчальних закладів із центрального бюджету, забезпечити безперервність навчання, організувати загальну виробничу практику для тих, хто навчається, на робочих місцях для середньої і вищої ланки працівників та ін.

Автор: ПАТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ»

 

Читайте також

Останні новини