28
листопада
2016
09:08
 

Україна випробувала переносний ракетний комплекс «Корсар»

 

На полігоні під Києвом протестували переносний ракетний комплекс«Корсар», у якому використовують ракети вітчизняного виробництва.

Його призначення – ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей та інших об'єктів, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, у тому числі– з динамічним захистом. Також «Корсар» можна використовувати проти малорозмірних цілей типу тривалих вогневих точок, танків у окопі, легкоброньованих об'єктів та вертольотів. Важливо, що з нього можна вести вогонь як зі станка, так і з бруствера.

Створили ракетний комплекс у конструкторському бюро «Луч», яке входить до складу Державного Концерну «Укроборонпром». Безпосередньою розробкою займався генеральний конструктор КБ Олег Коростельов.

«Корсар» можна використовувати у складі бойових модулів, таких як «Блік-2М», який призначений для встановлення на легкоброньованій техніці, наприклад, ББМ «Дозор-Б».

Максимальна дальність пострілу ракетного комплексу – до 2,5 км, що удвічі більше, ніж у РПГ. Ракета, що летить по лазерному променю, є керованою. Броньовразливість тандемної кумулятивної бойової частини за динамічним захистом становить не менше 550 мм, а осколково-фугасної з ударним ядром – не менше 50 мм.

«Корсар» відрізняється невеликими габаритами (калібр ракети – 107 мм, довжина контейнера – 1180 мм, а зовнішній діаметр контейнера – 113 мм), легкістю (загальна маса – 18 кг), мобільністю (можна стріляти з плеча) та великим діапазоном температури застосування (від – 40 до +60 °C, тоді як американські чи ізраїльські не призначенідля роботиза температури нижче –20 °C).

Вартість «Корсара» –втричі нижча, ніж у зарубіжних конкурентів (близько 130 тис. доларів), а вартість ракети – вчетверо (20 тис. доларів). При цьому його потужності достатньо для знищення практично всіх наявних видів бронетехніки, а керованість забезпечує до 100% ураження цілі.

Комплекс "Корсар" містить пристрої, які забезпечують його мобільність, автономну експлуатацію та діагностування вбудованою системою самоконтролю. Наведення ракети здійснюється методом телеорієнтування в лазерному промені. Супровід цілі здійснюється навідником в ручному або автоматичному режимі за допомогою приладу наведення, що входить до складу пускової установки.

«Корсар» – комплекс нового покоління, і у світі немає аналогів зісхожими характеристиками. 

 

Читайте також

Останні новини