28
листопада
2016
09:16
 

ОСББ створили на ринку бум утеплення житла

 

Державне агентство енергоефективності та енергозбереження заявляє про різке підвищення попиту на участь у державній програмі з утеплення будинків.

Так, раніше попит спостерігався на рівні 5-10 звернень на тиждень. Але тільки протягом тижня (від 14 до 21 листопада) 29 ОСББ із різних областей скористалися нею, залучивши 3,2 млн гривень кредитних коштів для здійснення тих чи інших енергоефективних заходів.

«Це найяскравіший доказ того, що мешканці багатоповерхівок усвідомили значущість проведення комплексних заходів із економії енергоресурсів, а також – переваги участі у програмі, де майже половину витрат компенсує держава», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За його словами, результати дослідження ефективності програми серед ОСББ підтверджують, що комплексна термомодернізація багатоповерхівки – утеплення, встановлення температурних регуляторів і засобів обліку, заміна вікон – дозволяє вдвічі зменшити рахунки за опалення.

ОСББ мають можливість отримати від уряду відшкодування кредитних коштів, залучених на енергоефективні заходи. Як правило, така сума становить 40%, але якщо у будинку мешкають отримувачі субсидій, то уряд може компенсувати до 70% витрат.

Протягом дії програми її учасниками стали 514 ОСББ, які використали майже 65 млн грн на енергоефективні заходи. Також нею скористалися близько двох тисяч приватних домогосподарств, які отримали 32,6 млн грн кредитних коштів на придбання енергоощадного обладнання та матеріалів.

 

Читайте також

Останні новини