04
грудня
2016
15:22
 

Зміни до Податкового кодексу ліквідують можливості корупції

 

Законопроект № 5368, який пропонує зміни до Податкового кодексу, має покращити інвестиційний клімат і ліквідувати можливості для корупції, які заважають бізнесу.

Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі заявив Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії, член Ради Реанімаційного пакету реформ.

«Документ забезпечує максимальну прозорість, зменшує дискрецію при прийнятті рішень фіскальною службою. За умов, коли ми не можемо довіряти судовій системі, він створює запобіжники там, де законодавство можна інтерпретувати по-різному, щоб бізнесу не було з чого сперечатися [у судах]», – пояснив він.

Олена Жукова, аудитор, експерт Реанімаційного пакету реформ, наголосила, що законопроект вирішує питання відшкодування ПДВ. «Відшкодування ПДВ зараз немає, це відштовхує інвесторів», – зазначила вона. За її словами, законопроект також коригує законодавство із трансфертного ціноутворення на користь платника податків.

«Бізнес хоче прозорих, передбачуваних та цивілізованих відносин із державою. Особливо – з фіскальною службою. Цей законопроект зменшує тиск на бізнес та унеможливлює уникання зловживань. Критично важливо встановити правила повернення ПДВ – це найбільша корупційна схема», – зазначила Катерина Глазкова, виконавчий директор Спілки українських підприємців.

Олег Лиховид, координатор платформи бізнес-об’єднань «Податки для економічної свободи», вважає, що законопроект не містить усіх вимог бізнесу, це ще не повноцінна реформа, а лише реформа адміністрування податків. Водночас «він вдаряє по найболючішому – відносинах із податковою. Він розв’язує руки підприємствам для нормальної діяльності», – пояснив пан Лиховид.

Як продовження реформи також важливо вирішити питання податку на виведений капітал. «Тому важливо, щоб на початку наступного року відповідний законопроект також був підготовлений та проголосований Верховною Радою. Підприємців вважатимуть вдалим наступним сигналом і важливим пріоритетом», – додав Анатолій Долинний, координатор Коаліції бізнес-асоціацій «За ліберальну податкову реформу».

Ілля Несходовський, директор Інституту соціально-економічної трансформації, експерт Реанімаційного пакету реформ, розповів про низку застережень, які все ще мають місце. По-перше, ліквідація податкової міліції буде можлива лише після того, як проголосують закон про створення фінансової поліції. «Вже два місяці цей законопроект розглядається Мін’юстом. Без нього таких змін ніколи не відбудеться, бо передбачено, що податкова міліція буде ліквідована тоді, коли ухвалять закон про новий орган», – зазначив він.

Друга проблема пов’язана з переходом виробників сільськогосподарської продукції на загальний режим ПДВ. «Відбулася крадіжка з бюджету на сім мільярдів гривень, через те, що почало діяти два реєстри відшкодування ПДВ – для всіх і для обраних. Депутати лише говорили, що вони готові скасувати другий реєстр, але далі розмов нічого не було», – пояснив пан Несходовський. Він також зазначив, що податкова мусить передати електронні бази даних. «Вона не повинна їх адмініструвати, ця функція має перейти до іншого органу. Фіскальна служба має лише користуватися нею та давати рекомендації, але писати код вона не може», – вважає експерт РПР.

 

Читайте також

Останні новини