05
грудня
2016
14:10
 

Кенія зацікавилась українською технікою для малих та середніх фермерів

 

Сьогодні в рамках торговельної місії до Кенії та Танзанії відбулась зустріч заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої та заступника Міністра економічного розвитку та торгівлі, торговельного представника України Наталії Микольської із заступником Міністра сільського господарства, тваринництва та рибництва Кенії Ендрю Туймуром та його колегами.

«Основними темами перемовин став розвиток двосторонньої торгівлі та кооперації в аграрній сфері. Кенійська сторона виявила велику зацікавленість в українських сільськогосподарських машинах для малих та середніх фермерів, так як міністерство активно працює над механізацією аграрного виробництва країни. Більш того, великий інтерес був проявлений з боку кенійських партнерів до технологічних рішень в галузі зберігання зернових та загалом до співпраці з Україною у сфері розвитку агро технологій», - розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.

Як відмітила Ольга Трофімцева, великий потенціал для українського експорту в Кенію існує для таких товарів, як: корми (в тому числі для рибництва та птахівництва), яблука та сокові концентрати, насіння, м’ясо птиці і свинина. Зі свого боку, цікавим для України може бути збільшення імпорту кави, чаю, фруктів, таких горіхів як макадамі та зрізаних квітів з Кенії.

Конкретні питання щодо співпраці у галузі фітосанітарного та ветеринарного регулювання були підняті представницею Держпродспоживслужби України Вікторією Бебих.

Задля активізації не лише торговельних, але й коопераційних та інвестиційних відносин між двома країнами сторони домовились про швидку фіналізацію роботи над Меморандумом про порозуміння між двома міністерствами, який має включити в себе всі ключові сфери інтересів аграрного бізнесу двох країн. Окрім того, було домовлено про організацію бізнес-місії представників кенійських компаній на чолі з представниками міністерства сільського господарства, тваринництва та рибництва у першій половині 2017 року до України для встановлення прямих відносин з українськими партнерами. Під час даного візиту має бути і підписаний документ щодо двосторонньої співпраці.

Довідково:

За десять місяців 2016 року аграрний експорт склав понад 40% всього експорту України, а це більше $11 млрд, з яких країни Африки – 15,3%. за 10 місяців поточного року ми експортували до країн африканського континенту продукції на майже 1,9 млрд доларів.

Автор: Прес-служба Мінагрополітики

 

Читайте також

Останні новини