05
грудня
2016
17:18
 

Німецька GIZ розпочала фінансування грантових проектів на Дніпропетровщині

 

Сучасні функціональні ліжка з електроприводом отримала Новоязівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини Юр’ївського району, що на Дніпропетровщині. Фінансування грантових проектів в Дніпропетровській області відкрило Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ. На конкурс «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості переселенців» було подано понад 150 заяв, перемогли – 10. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«За два роки Дніпропетровщина прихистила понад 100 тисяч переселенців. Сім’ям з Донбасу допомагають державні установи, координаційні центри, волонтерські організації. Та проблеми ще лишаються. Вирішуємо їх спільно з міжнародними партнерами. Один з них – німецька федеральна компанія GIZ. Вона провела грантовий конкурс для територіальних громад області і підтримала 10 проектів. За грантові кошти поліпшать послуги бібліотек, лікарень, соціальних центрів, громадських організацій регіону. Виграють як переселенці, так і приймаючі громади», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Фінансування грантових проектів розпочалося з Новоязівської амбулаторії Юр’ївського Центру первинної медико-санітарної допомоги. Вона отримала п’ять функціональних медичних ліжок з електроприводом. Медичний заклад обслуговує понад 3 тисячі жителів сіл Сергїівка, Олександрівка, Водяне, Новоязівка, Оленівка, Дубове.

«База нашого медзакладу давно не оновлювалася. Аби вирішити проблему, взяли участь в грантовому конкурсі – і виграли. Тепер в одній з п’яти амбулаторій Центру з‘являться нові аналізатори, мікроскопи, меблі. Німецька GIZ уже поставила функціональні ліжка для денного стаціонару. Вони підвищеної комфортності, можна налаштувати кут нахилу секцій, відрегулювати висоту», – розказала головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Трофимук.

Грантовий конкурс «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості переселенців» тривав з липня по серпень 2016 року. Подати заявки могли об’єднані територіальні громади, комунальні установи та громадські організації області. Проекти мали бути спрямовані на покращення життя переселенців та приймаючих громад. Віталися задумки, які поліпшать медичні, культурні та спортивні послуги. Конкурс проходив за підтримки ДніпроОДА.

На конкурс подали 151 заявку. Перемогли 10 проектів із Дніпра, Нікополя, Кам’янського, Жовтих Вод, Петропавлівки, Царичанки, Юр’ївки, Покровського, Межевої. На втілення кожної ідеї німецький уряд виділив до 600 тисяч гривень. Організація-донор спрямує гроші на закупку необхідного обладнання та надання фахових консультацій.

Автор: Дніпропетровська ОДА

 

Читайте також

Останні новини