12
грудня
2016
15:11
 

Танзанійський ринок має цікаві ніші для українських товарів

 

Українські виробники мають великі можливості для експорту на ринки Танзанії добрив, сої, продуктів переробки і бобових. Також танзанійці зацікавлені у постачаннях з України малої сільськогосподарської техніки та обладнання для переробки аграрної продукції.

Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства  Ольга Трофімцева після зустрічі з Міністром промисловості, торгівлі та інвестицій Танзанії паном Чарльзом Мвіджаге (Charles J.P. Mwijage), в рамках торговельної місії до країн Африки.

«За умови позитивного розвитку виробництва та переробки молока в Україні, постачання сухого молока на ринок Танзанії може бути перспективним. Великий попит матиме борошно, м'ясо, добрива, у тому числі органічні, а також обладнання для переробки»,- підкреслила Ольга Трофімцева.

Разом з танзанійським колегою Ольга Трофімцева та Торговий представник України Наталя Микольськамали можливість відвідати національну промислову виставку й оглянути асортимент товарів, у тому числі, сільгосптехніку та продукти харчування, що виробляються місцевою промисловістю. "Українським виробникам продуктів харчування також потрібно звернути увагу на продовольчу виставку FOODAGRO AFRICA, яка відбудеться 22-24 серпня 2017 року та яка є найбільшою профільною виставкою в регіоні Східної Африки з понад 20 тис. учасників, у тому числі - понад 500 іноземних компаній", - відмітила заступник Міністра.

Окрім зустрічі в міністерстві, учасники делегації, серед яких і представники українського бізнесу, провели зустрічі з керівництвом Бюро стандартизації Танзанії та Танзанійською службою контролю продуктів і медикаментів. Українська бізнес сторона зі свого боку мала безпосередню можливість поставити питання щодо системи регулювання вимог до безпечності продуктів харчування, стандартизації, імпортних та дозвільних процедур.

«Ринок Танзанії, звичайно, є дуже непростим для роботи на ньому. Він має свою специфіку і свої правила. Але, завдяки зонам вільної торгівлі та митним домовленостям між африканськими країнами від Каїру до Дар-ес-Саламу, він дає можливість виходу на швидко зростаючий ринок з понад 500 млн споживачів», - додала Ольга Трофімцева.

Довідково:

Товарообіг між Україною та Об'єднаною Республікою Танзанія склав $ 8 537 тис., з яких експорт склав - $ 186 тис, а імпорт - $8 млн 351 тис.

Україна експортувала:

 • алкогольну продукцію – 226 тонн на суму $ 144 тис.;
 • вермути – 19 тонн на суму $ 13 тис.;
 • вина виноградні натуральні – 18 тонн на суму $12 тис.;
 • соєву макуху – 22 тонни на суму $11 тис.;
 • пиво – 19 тонн на суму $6 тис.
 • Основними продуктами імпорту були:
 • тютюнова сировина  – 1,7 тис. тонн на суму $ 7,9 млн;
 • чай – 49 тонн на суму $256 тис.;
 • насіння для сівби – на $ 83 тис.;
 • перець сушений, мелений – 12 тонн на суму $ 50 тис.;
 • кава – 14 тонн на суму $48 тис.;
 • горіхи кокосові, бразильські, кеш’ю – 5 тонн на суму $36 тис.
Автор: Урядовий портал

 

Читайте також

Останні новини