13
грудня
2016
09:27
 

НБУ щодня оновлюватиме актуальну інформацію щодо стану банків

 

Національний Банк розпочинає щоденну публікацію аналізу ліквідності банківської системи.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Це дозволить кожному учаснику ринку здійснювати прогнозувати та управляти ліквідністю.

«Новий щоденний інформаційний продукт надасть учасникам ринку оперативну інформацію про стан ліквідності банківської системи та чинники, що визначають її зміну. Розуміння впливу основних чинників на ліквідність банківської системи надасть змогу кожному учаснику ринку більш розважливо здійснювати прогнозування та управління власною ліквідністю», – йдеться у повідомленні.

Учасники ринку отримають об'єктивні орієнтири для планування своїх операцій на міжбанківському кредитному ринку та визначення оптимальних потреб для участі в операціях Національного банку, – зазначають у регулятора.

НБУ передбачає, що за таких умов поведінка учасників ринку буде більш виваженою та раціональною. Це, у свою чергу, знизить ризик виникнення значних раптових коливань попиту чи пропозиції на міжбанківському ринку, пом’якшить волатильність ставок на ньому.

Також будуть представлені фактори, що зумовлюють зміну коррахунків порівняно з попереднім днем. Зокрема, для цілей монетарного аналізу зазначені фактори умовно поділено на «монетарні операції НБУ» та «автономні чинники».

Дані таблиці «Оперативні дані, що характеризують ліквідність банківської системи та чинники її зміни», корегуватимуться двічі на день: оновлюватимуться до 11:00 наступного робочого дня та будуть уточнені до кінця відповідного дня.

 

Читайте також

Останні новини