13
грудня
2016
10:52
 

Президент підписав закон який розширює перелік відновлювальних джерел енергії

 

Закон України щодо віднесення теплових насосів до обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії, підписано Президентом України Петром Порошенком 8 грудня 2016 року. Закон вже набрав чинності.

«Цим Законом ми адаптуємо українське законодавство до європейського у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, приводимо у відповідність до Директиви №2009/28/ЄС визначення «альтернативні джерела енергії». Так, перелік відновлюваних джерел енергії поповнюється такими видами енергії, як аеротермальна та гідротермальна», - прокоментував основні положення законопроекту Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Відтепер Законом чітко визначено, що отримана за допомогою теплових насосів аеротермальна, гідротермальна або геотермальна теплова енергія вважається видобутою з відновлюваних джерел енергії. При цьому кінцевий вихід енергії повинен значно перевищувати первинне споживання енергії, потрібної для приведення в дію теплових насосів.

Обчислення енергії, виробленої тепловими насосами, буде здійснюється за спеціальною методикою, розробленою відповідно до вимог Директиви №2009/28/ЄС, та включатиметься до загального обсягу енергії з відновлюваних джерел при формуванні звіту для Енергетичного Співтовариства про досягнення у цій сфері.

Всі ці зміни внесено до Закону України «Про альтернативні джерела енергії».

Цей Закон - ще один крок України на шляху розвитку відновлюваної енергетики за європейським зразком.

«Світова практика реалізації сучасних проектів з використання аеротермальної, гідротермальної або геотермальної енергії є дуже перспективною і для України. Як зазначають експерти, завдяки своїй економічності, екологічності та універсальності (можливості працювати як на опалення, так і на охолодження) теплові насоси можуть бути гарною альтернативою газовим котлам», - повідомив Голова Агентства.

Довідково

З текстом Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні джерела енергії" щодо віднесення теплових насосів до обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії» можна ознайомитися за посиланням.

Автор: Урядовий портал

 

Читайте також

Останні новини