13
грудня
2016
10:54
 

Україна та Кувейт мають значні перспективи для співпраці в енергетичному секторі, - Ігор Насалик

 

Сьогодні відбулась зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України, Співголови Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва Ігоря Насалика з Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Кувейт паном Рашидом Аль-Адвані.

Зустріч проведено з метою обговорення активізації роботи Комісії і проведення її наступного засідання.

Ігор Насалик окреслив напрямки реформ в енергетичному секторі України та нові можливості, які відкриваються із впровадженням ринків газу та електроенергії. Також звернув увагу на важливість для України нарощування власного газовидобування.

Міністр поінформував про можливості для інвестицій в енергетичний сектор. Зокрема, це стосується добудови енергоблоків Хмельницької АЕС, модернізації генеруючих підприємств, магістральних ліній електропередачі. Крім того, за словами І. Насалика, Україна має розвинену інфраструктуру для транспортування нафти, у тому числі до країн Європи. Міністр також зазначив про можливості обох країн щодо торгівлі нафтопродуктами.. «Взаємовідносини України й Кувейту мають серйозний потенціал для розвитку», - підсумував І.Насалик

Під час зустрічі обговорено можливості щодо залучення коштів Кувейтського фонду арабського економічного розвитку для інвестицій в енергетичний сектор України, а також перспективні напрямки співпраці у сфері нафтопереробки та транспортування нафти.

За підсумками зустрічі сторони наголосили, що одним із головних напрямів і інструментів невідкладного поліпшення і швидкого розвинення двостороннього співробітництва України і Кувейту має бути потужна, щоденна і системна робота Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва.

При цьому Міністр як член Уряду і Співголова Комісії підкреслив, що вважає необхідним всебічно активізувати роботу Комісії на постійній основі, а також висловив сподівання на проведення її чергового засідання не пізніше квітня наступного 2017 року.

У зустрічі також взяли участь Голова наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Юлія Ковалів, фахівці Міненерговугілля.

Автор: Урядовий портал

 

Читайте також

Останні новини