21
грудня
2016
09:22
 

Викрито масштабну «схему» з постачання продуктів на окуповані території Донбасу

 

Київське СБУ спільно з прокуратурою провели масштабну спецоперацію з викриття оборудки щодо незаконного постачання продуктів харчування на окупований Донбас. Орієнтовна сума махінацій, проведених за схемою, – 1,5 млрд гривень.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Комерційна структура за документами здійснювала експорт цукру, молока, м’яса до країн Південно-Західної Азії та Близького Сходу. Насправді продукцію постачали на підконтрольні терористам території транзитом через РФ.

Завдяки цій схемі ділки отримували право на відшкодування ПДВ. Цим правом вони скористалися повною мірою, отримавши 260 мільйонів гривень відшкодувань із державного бюджету України. Ці кошти зловмисники використовували для виробництва металоконструкцій на підприємстві, розташованому в окупованій зоні. Цю продукцію вони завозили до України і збували її через будівельні гіпермаркети.

У спецоперації взяли участь 230 правоохоронців. Вони провели понад 30 обшуків у офісних та житлових приміщеннях автоперевізників, організаторів та виконавців оборудки, виявивши фінансово-господарську документацію та митні декларації з відмітками так званої митниці ЛНР.

На 201 банківський рахунок та 160 великогабаритних автомобілів, задіяних у протиправній схемі, за рішенням суду накладено арешт. Також на державному кордоні оперативники спецслужби затримали дві вантажівки з продуктами, які за злочинною схемою прямували на тимчасово окуповані території.

Наразі затримано п’ятьох ділків, яким слідчі СБУ оголосили про підозру за ч. 4 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону) Кримінального кодексу. Їм обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.  

 

Читайте також

Останні новини