21
грудня
2016
11:50
 

Володимир Гройсман привітав ухвалення першого бюджетоутворюючого законопроекту: Цей закон забезпечить початок справжнього економічного розвитку держави

 

Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення складання та виконання бюджетів забезпечить економічний розвиток країни, продовження децентралізації та підвищення мінімальних заробітних плат в країні. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман за результатами ухвалення Закону №5131 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів)" на пленарному засіданні у Верховній Раді України у вівторок.

"Цей закон дасть можливість почати справжній економічний розвиток нашої держави. Це професійний закон, який ми спільно з вами підготували", - зазначив Глава Уряду, вітаючи ухвалення законопроекту народними депутатами.

"Цей закон відкриває можливості для підвищення у тому числі мінімальних заробітних плат в країні", - зауважив Володимир Гройсман раніше під час розгляду законопроекту.

Він зазначив, що у 2017 році Уряд передбачив збільшення заробітних плат зокрема для працівників сфери охорони здоров’я та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.

Так, заробітна плата лікаря у 2017 році зросте не менше ніж на 36%, а заробітна плата українського вчителя - на 49,6%. "Український вчитель отримає від 1672 грн до 2140 грн щомісяця своє доплати. Це і означає фінансова децентралізація і соціальна справедливість", - наголосив Прем'єр-міністр.

Збільшення заробітних плат стало можливим після розподілу видатків бюджету за компетенціями, що належать різним рівням влади: місцева влада фінансує видатки інфраструктури, центральна влада - медичну послугу і заробітні плати, зазначив Глава Уряду.

Крім того, передбачені законом "рішення дадуть можливість проводити далі в країні фінансову децентралізацію і робити її успішною", підкреслив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр навів цифри, що демонструють, як збільшилися місцеві бюджети. Так, фінансовий ресурс місцевих бюджетів на 2017 рік буде дорівнювати 424 млрд грн. Порівняно з 2016 роком зростання становить 86 млрд грн, або +28%. Порівняно з 2015 роком місцеві бюджети збільшилися на 132 млрд грн, або +45%. Прогнозний обсяг доходів місцевих бюджетів на 2017 рік становить 185 млрд грн, що ще на 25% більше ніж у цьому році і більше 153% порівняно з 2015 роком, повідомив Володимир Гройсман.

При цьому, у багатьох містах країни значний обсяг коштів, що надійшли до бюджетів у результаті фінансової децентралізації, знаходяться на депозитних рахунках, зазначив Глава Уряду. Так, обсяг коштів на депозитах м. Запоріжжя становить 724 млн грн, м. Харків – 520 млн грн, м. Львів – 496 млн грн, м. Вінниця – 270 млн грн, м. Миколаїв – 300 млн грн, м. Біла Церква – 100 млн грн.

"Про що йде мова – там є сьогодні ресурси", – зазначив Глава Уряду, коментуючи передачу у 2017 році на місця повноважень щодо фінансування оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, загальноосвітніх навчальних закладів, оплату праці обслуговуючого персоналу та інші видатки з утримання цих закладів.

Прем'єр-міністр підкреслив, що Уряд передбачив 14,9 млрд грн дотації на фінансування переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я для підтримки тих територіальних громад, у бюджеті яких може виникнути дефіцит.

Крім того, запланована державна підтримка регіонального розвитку обсягом 9 млрд грн.

Автор: Урядовий портал

 

Читайте також

Останні новини