21
грудня
2016
18:07
 

Фонд гарантування вирішив розподіляти всі активи збанкрутілих банків через ProZorro.Продажі

 

З 1 січня 2017 року всі активи неплатоспроможних банків розподілятимуться на продаж виключно на електронні майданчики, які під’єднані до системи ProZorro.Продажі. Відповідне рішення прийняла виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в рамках проведення Пілотного проекту.

Згідно рішення Фонду, оператори електронних майданчиків, які не підключені до системи ProZorro.Продажі, зможуть проводити аукціони за вже розподіленими на них активами банків до 1 лютого 2017 року. Якщо до цього часу частина лотів не буде продана, їх розподілять на майданчики, які під’єднані до ProZorro.Продажі. Таким чином уже з 1 лютого всі активи будуть реалізовуватись виключно через майданчики ProZorro.Продажі.

За період реалізації пілотного проекту система ProZorro.Продажі змогла довести свою ефективність, виправдавши покладені на неї очікування, сказала Юлія Берещенко, директор Департаменту консолідованого продажу та управління активами Фонду. “Сьогодні Фонд акредитував 12 майданчиків, які вже долучилися до реалізації пілотного проекту. Та ми прагнемо максимально розширити коло організаторів аукціонів, тому закликаємо всіх підключатися до ProZorro.Продажі. Ми вже знаємо, що до кінця року до системи планують приєднатися ще низка організаторів аукціонів”, – додала вона.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов відзначив, що проект ProZorro.Продажі повною мірою наслідує всі ключові принципи системи ProZorro: прозорість і відкритість даних і процедур, легкий і рівний доступ до торгів. “Саме дотримання цих принципів дозволяє досягти значного економічного і антикорупційного ефекту. Проект ProZorro.Продажі дуже швидко стартував і встиг показати перші значні результати: об’єм продажів вже перевищує 34 млн грн. Впевнений, повний перехід на використання системи дозволить збільшити ефект на порядок вже у 2017 році”, - підкреслив Максим Нефьодов.

Він нагадав, що цього року ProZorro була двічі визнана найкращою системою в світі. “Спочатку в травні, в Лондоні, де ми отримали визнання кращих експертів з закупівель, а потім в грудні, в Парижі, де нас оцінили представники всесвітньої ініціативи з відкритого контрактування. Тому для нас важливо розповсюдити позитивний досвід на інші сфери, в тому числі на сферу продажу державних активів”, - додав перший заступник міністра.

Зі свого боку керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболев зазначив, що система уже довела свою технічну спроможність і ефективність. “Сьогодні один з ключових показників ефективності - середнє збільшення ціни під час аукціону - перевищує 10%. А іноді ціна зростає навіть у 3 рази від початкової. Це досягається через збільшення конкуренції. Тому головне завдання наступного етапу розвитку проекту – залучення в систему нових покупців, а також посилення моніторингу. Вже сьогодні кожен бажаючий може відслідкувати аукціони на сайті http://www.prozorro.sale та подивитись актуальну аналітику на http://bi.prozorro.sale”, - розповів він.

Євген Білик, проектний менеджер Transparency International Україна, зазначив, що одним з викликів реформи продажу активів неплатоспроможних банків є підвищення довіри до системи. “Важливим кроком на цьому шляху є рішення виконавчої дирекції Фонду повністю перейти на ProZorro.Продажі. Система довела свою технічну готовність, жодної скарги за час її роботи не надійшло. Фокусом для ТІ Україна є прозорість конкуренції в системі, адже асиметрія інформації створює корупційні ризики. Саме тому у ProZorro.Продажі від самого початку закладено принцип “всі бачать все”. Вже активно працює модуль аналітики, який схожий на той, що використовується у ProZorro.Закупівлі. Але як і всі інші інструменти моніторингу, він матиме значний ефект лише за умови активного залучення громади. Тому запрошуємо, долучайтесь”, - закликав він.

Детальна презентація підсумків першого етапу реалізації проекту ProZorro.Продажі - за посиланням: http://bit.ly/2hZHgz4

Нагадаємо, Меморандум щодо намірів співпраці у побудові в Україні нової системи реалізації активів неплатоспроможних банків та банків, що ліквідуються, ProZorro.Продажі, був підписаний 24 червня між представниками Національного банку України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Transparency International Україна.

Головним донором проекту ProZorro.Продажі є підприємницький фонд Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проекти.

Презентація щодо функціонування системи ProZorro.Продажі: http://bit.ly/2dGHQzg.

Офіційний веб-сайт проекту: http://www.prozorro.sale.

Автор: Міністерство економічного розвитку

 

Читайте також

Останні новини