10
жовтня
2016
10:10
 

Гройсман: держава на 100% виконає зобов’язання щодо забезпеченні ліками громадян

 

Уряд продовжить вживати всіх можливих заходів для закупівлі ліків та забезпечення ними усіх громадян, що потребують цієї допомоги. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир гройсман під час «Години запитань до Уряду».

Він зазначив, що усі питання закупівлі та доправлення медикаментів до України наразі вирішено, тож забезпеченість ліками становитиме 100%.

За повідомленням очільника Уряду, 90% від усього обсягу придбаного, вже знаходяться в Україні. Так, вже прибули 74% тестів на туберкульоз та 99% тестів на ВІЛ, 78% медикаментів для терапії дитячої онкології та 90% - для дорослої онкології, 99% препаратів для лікування дитячих гепатитів та 67% - для дорослих гепатитів, на 100% забезпечено препаратами дітей, які мають гемофілію.

"Це свідчить про те, що ми достатньо предметно цим питанням займаємося. Ми доведемо цю цифру до 100% і максимально доведемо її на місця, і у плановому режимі через авторитетні міжнародні організації будемо продовжувати закупівлю. Але ми тут вже зараз наздогнали той час, який, на превеликий жаль, був втрачений", - підкреслив Володимир Гройсман.

Він також зазначив, що в Державному бюджеті на 2017 рік здоров’я нації фінансуватиметься за пріоритетним принципом. Так, передбачено, що на закупівлю ліків Уряд передбачив 5,9 мільярдів гривень. 

 

Читайте також

Останні новини